29 kwietnia  2022 r. dzieci z grupy Misie wybrały się “prawdziwym” autokarem do fantastycznego miejsca jakim jest zagroda w Czelinie. W tej wyprawie towarzyszyli nam rodzice naszych przedszkolaków. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy powitani przez właściciela gospodarstwa, pana Andrzeja Woźniaka. Po krótkiej pogadance  ruszyliśmy na zwiedzanie zagród ze zwierzętami. Nasz przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o zwyczajach reniferów, kucyków, strusiów  i wielu innych zwierząt, chętnie również odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania. Ciekawą atrakcją była np. przejażdżka na kucykach czy zabawy na placu zabaw. Wielką radość i satysfakcję sprawiło dzieciom pieczenie podpłomyków, które po przygotowaniu smakowały przepysznie (szczególnie ze wspaniałą, domową konfiturą). Czas bardzo szybko upłynął i musieliśmy niestety wracać do przedszkola.

S. Cedro, M. Podleśna