Dnia 13.V.2022r dzieci z grupy Słoneczka i Stokrotki wybrały się na warsztaty ceramiczne do Lubiechowa Dolnego. Celem wycieczki było rozwijanie wyobraźni oraz doświadczeń artystycznych wśród dzieci. Pani Małgosia na początku spotkania opowiedziała dzieciom o glinie oraz o jej właściwościach.  Następnie przedszkolaki miały okazję do samodzielnego eksperymentowania. Wykorzystując naturalne materiały tj. trawa, gałązki stworzyły miseczki. Ale to nie jedyna niespodzianka jaka czekała na dzieci. Oprócz zabawy z gliną dzieci zwiedziły średniowieczną osadę między innymi chatę rybaka,  pracownię garncarską czy zbrojownię.  Przedszkolaki mogły również sprawdzić swoją siłę podczas przeciągania liny, strzelania z łuku,  zjeść kiełbaski z ogniska oraz samodzielnie wykonać podpłomyki.

Nauczycielki grupy Stokrotki i Słoneczka