Dnia 19 maja 2022 roku grupa „Misie” uczestniczyła w zajęciach pod tytułem: „Zielono mi”. Wobec tego, dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane w odzież koloru zielonego. Każde przyniosło również zielone warzywo bądź owoc. Podczas zajęć maluchy z wielkim apetytem degustowały zielone warzywa i owoce. Poznawały je wielozmysłowo. Porównywały pod względem wielkości, kształtu, twardości, zapachu oraz smaku. „Misie” z dużym zaangażowaniem odpowiadały na zadawane zagadki oraz uczestniczyły w matematycznych zabawach. Z chęcią brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych nawiązujących do „zielonych bohaterów ”tych zajęć. Przeprowadzone zajęcia miały na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez wdrażanie prawidłowych nawyków żywieniowych i tym samym nabywaniem przez przedszkolaków umiejętności dbania o własne zdrowie.

M. Podleśna