Dnia 25.05.2022r. dzieci z grupy Muchomorki wspólnie z rodzicami wybrały się na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Nasza wycieczka rozpoczęła się od lekcji multimedialnej w „Dino-Club”. Dzieci zapoznały się z historią życia na ziemi i poznały co to są skamieniałości. Lekcja zakończyła się oglądaniem filmu o dinozaurach. Następnie spacerowaliśmy ścieżką edukacyjną z przewodnikiem, który przeprowadził nas przez poszczególne okresy w dziejach ziemi, omawiając je po kolei. Mogliśmy zobaczyć naturalnej wielkości modele prehistorycznych gadów, płazów czy dinozaurów. Po zdobyciu nowej wiedzy nadszedł czas na wspólne piknikowanie przy ognisku. Podczas wolnego czasu przedszkolaki korzystały z placów zabaw i odwiedziły sklepik z pamiątkami. Wielkim przeżyciem dla dzieci było odkopanie szkieletu tyranozaura. Po mile spędzonym dniu, pełnym atrakcji, nadszedł czas powrotu do przedszkola. Wycieczka była wspaniałym przeżyciem dla wszystkich uczestników.

M. Bigus

A. Malec