25 maja 2022 r. grupa „Żabki” wraz z rodzicami wybrała się na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Był to wyjazd integracyjny z okazji Dnia Mamy i Taty. Po przyjeździe na miejsce dzieci przeszły leśną ścieżką edukacyjną z czterdziestoma naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów. Mogły stanąć oko w oko z dinozaurami – największymi gadami, jakie kiedykolwiek żyły na Ziemi. Z przejęciem oglądały je, słuchały wydawanych przez nie odgłosów, dotykały. Następnie maluszki przedstawiły część artystyczną dla kochanych rodziców: śpiewały piosenki i wyrecytowały wiersz, a na koniec wręczyły własnoręcznie wykonane piękne laurki. Wśród gromkich braw pojawiły się również łzy wzruszenia. Wielką atrakcją dla dzieci okazał się duży plac zabaw z piaskownicą, zjeżdżalnią, huśtawkami i małymi dinozaurami. Dodatkowo można było wcielić się w archeologa i odkopywać szkielet tyranozaura. Żabki zwiedziły również Geo – Muzeum „Skarby Ziemi”. Każdy odwiedził także sklepik z dinozaurowymi pamiątkami. Wycieczka była dla dzieci niezapomnianym przeżyciem i dostarczyła wszystkim, zarówno dzieciom, jak i rodzicom, wielu wrażeń.

K. Gawlas, A. Stelmach