Muchomorki od października do czerwca realizowały projekt „#20minutdlamatematyki”. Podczas trwania projektu poszerzały swoją wiedzę i zdobywały nowe umiejętności matematyczne. Celem projektu było pokazanie, że matematyka towarzyszy nam każdego dnia w codziennych czynnościach. Równie ważne było inspirowanie i zaangażowanie przedszkolaków do codziennej aktywności matematycznej z wykorzystaniem sytuacji życiowych. Dzieci wyszukiwały figury geometryczne wśród urządzeń i przedmiotów codziennego użytku oraz utrwalały kształt figur, układając je z darów jesieni. Uczyły się segregować, sortować skarpetki. Każdy liczył, mierzył, porównywał. Atrakcyjnym zajęciem dla dzieci było układanie owocowych rytmów, które mogły później skosztować.  W ramach projektu, także świętowaliśmy Dzień Matematyki. Układaliśmy obrazki geometryczne, ćwiczyliśmy orientację przestrzenną, rytmy, a przy tym wspaniale się bawiliśmy.

M. Bigus