21 czerwca 2022r. w naszym przedszkolu odbyła się bardzo ważna uroczystość – nasze przedszkole obchodziło jubileusz 40 – lecia. Z tej okazji nasze zaproszenie przyjęło wielu gości, m.in. Starosta Powiatu Gryfińskiego p. Wojciech Konarski, Burmistrz Gminy Chojna p. Barbara Rawecka, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół oraz instytucji kulturalno – oświatowych w Chojnie, Komendanci: Komisariatu Policji w Chojnie oraz Miejsko – Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie, przedstawiciele Nadleśnictwa Chojna, autorka tekstu hymnu naszego przedszkola p. Dorota Dobak – Hadrzyńska, Przewodniczący Rady Rodziców p. Przemysław Tylus wraz z przedstawicielami rodziców z poszczególnych grup, byli pracownicy oraz emeryci naszego przedszkola. Dziękując za przybycie zebranym gościom nasze przedszkolaki przedstawiły część artystyczną. Był to pierwszy duży występ przed publicznością po dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami. Dzieci wcieliły się w role pracowników przedszkola i wesołymi dialogami co chwilę wywoływały śmiech i brawa publiczności. Przedszkolaki zaśpiewały wiele piosenek ze słowami mówiącymi o Bajkowym Przedszkolu. Za swój piękny występ otrzymały gromkie brawa. Nasi goście z zainteresowaniem oglądali wystawę okolicznościową, kroniki przedszkolne z pięknymi zdjęciami ukazującymi bogatą historię naszego przedszkola i prezentację multimedialną. Wiele osób umieściło wzruszające wpisy w Księdze Pamiątkowej, które będą pięknym wspomnieniem naszego święta. Podczas poczęstunku był czas na wspólne rozmowy, wspomnienia, dzielenie się wrażeniami. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania uroczystości 40 – lecia naszego przedszkola.

K. Gawlas