Dnia 24 czerwca 2022 roku reprezentacja naszego przedszkola: 5 dzieci z grupy „Stokrotki” i 2 dzieci z grupy „Słoneczka” wzięło udział w Polsko –Niemieckiej Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków w Strausbergu. Przedszkolaki zmagały się w ciekawych konkurencjach sportowych min. rzut piłką lekarską, skoki w worku, jazda hulajnogą, slalom z piłką gimnastyczną, sprint oraz duża sztafeta na zakończenie. Rywalizacja była ogromna i wymagała od dzieci umiejętności pracy zespołowej. Na 23 drużyny zajęliśmy 12 miejsce z czego jesteśmy bardzo dumni. Każdy uczestnik otrzymał medal i dyplom oraz upominek – koszulkę, okulary słoneczne. Po mile spędzonym dniu pełnym atrakcji, nadszedł czas powrotu do przedszkola. Olimpiada była wspaniałym przeżyciem dla naszych przedszkolaków i z pewnością na długo zagości w ich pamięci.

E. Kozłowska