Dnia 28 września 2022r. w grupie Jeżyki obchodziliśmy Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami, z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. Podczas proponowanych zajęć dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci również śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, zatańczyły również “jabłkowy” taniec. Próbowały musu jabłkowego, jadły jabłka, piły sok z jabłek, rozwiązywały zagadki oraz uczestniczyły w konkursach grupowych. Jeżyki w tym dniu dowiedziały się również o tym, jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka, obejrzały na obrazkach jak wygląda praca w sadzie. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości. Pod koniec dnia Jeżyki wykonały pracę plastyczną ,,Jabłuszko i robaczek”. Ten dzień na pewno zostanie na długo w pamięci dzieci.

E. Myszogląd