Dnia 29 września 2022r. przedszkole przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Chojnie, którzy  przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomnieli dzieciom numery alarmowe. Przedszkolaki otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Jednak największym  zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. Za swoją wiedzę przedszkolaki otrzymały wspaniałe znaczki odblaskowe, które z pewnością zaczepią sobie do plecaków czy kurtek i dzięki temu będą widoczne na drodze.

E. Myszogląd