Jesień to piękna i kolorowa pora roku. Najbardziej spektakularnie widać to w parkach i lasach. Dlatego też 12 października 2022r. dzieci z grupy Żabki i Biedronki wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Mieszkowice, na spotkanie z panią leśnik. W ramach leśnej edukacji dzieci mogły zobaczyć Ogród Dendrologiczny, który na powierzchni 1,69 ha zgromadził 265 gatunków drzew i krzewów strefy umiarkowanej całego świata. Wśród roślin pospolitych można było zobaczyć również gatunki rzadkie, ginące i reliktowe. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały drzewa, słuchały opowieści pani leśnik. Wielką atrakcją było zbieranie darów lasu do pojemniczków z lupą powiększającą. Kolejnym ciekawym punktem był „Pszczeli zakątek”. Punkt ten ma postać zieleńca pełnego rabatek kwiatów oraz drzew i krzewów owocowych, niezbędnych pszczołom do funkcjonowania. Dużą popularnością cieszyły się eksponaty edukacyjne: rzeźba niedźwiedzia dobierającego się do drzewa bartnego oraz rzeźba pszczoły. Dzieci mogły zobaczyć różne typy uli, począwszy od replik najdawniejszych, wykonywanych w pniach drzew, przez tradycyjne ule wielkopolskie i warszawskie, aż do najnowszych, styropianowych konstrukcji. Pogoda tego dnia nam dopisywała, nikomu nie chciało się wracać do przedszkola. Pani leśnik pięknie nam opowiadała o życiu pszczół. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek na temat tych bardzo potrzebnych owadów. Spotkanie zakończyło się bardzo miłym akcentem. Po naszym podziękowaniu za gościnę pani leśnik wręczyła dzieciom prezenty w postaci pięknych maskotek misiaczków. W drodze do przedszkola większość dzieci tuliła do siebie nową przytulankę. Wycieczka była bardzo udana i postanowiliśmy, że za rok wybierzemy się tam jeszcze raz.

A. Stelmach