Dnia 20 października 2022r.w naszym przedszkolu gościliśmy Panią Darię z Nadleśnictwa w Chojnie . Celem tego spotkania było zachęcenie dzieci do dokarmiania zwierząt i ptaków zimą oraz pogłębianie wiedzy dotyczącej prawidłowego zachowywania się w lesie Najmłodsi przyjaciele przyrody doskonale wiedzą, że karmniki wokół naszego przedszkola zapraszają na zimową strawę: sikorki, gile, jemiołuszki oraz wróble. Dzięki Pani Leśnik przedszkolaki dowiedziały się, czego absolutnie nie wolno dawać ptakom, a co stanowi ich przysmak. Krasnale oraz Misie z dużym zaciekawieniem przyglądały się przywiezionym przez Panią Leśnik kulkom, których środek wypełniony był ptasimi pożywieniem. Dzieci poznały również sposoby dokarmiania większych zwierząt zamieszkujących las, dowiedziały się jak wyglądają paśniki i co stanowi przysmak dla dzików, sarenek, jeleni. Pani Daria uświadomiła także naszym małym słuchaczom, że właściwe zachowanie w lesie nie jest wcale takie trudne, wystarczy, mieć oczy i uszy otwarte i bacznie obserwować otoczenie oraz stosować się do prostych zasad. Na koniec tego spotkania Pani Leśnik obdarowała przedszkolaków pięknymi kolorowankami opaskami oraz przekazała przysmaki dla ptaków. Nauczycielki oraz przedszkolaki serdecznie dziękują Pani Darii za ciekawą lekcję przyrody.

M. Okońska