Dnia 27.10.2022 na dzieci z grupy Smerfy i Krasnale czekała w przedszkolu niezwykła niespodzianka. Odwiedziły nas panie Olga i Klaudia z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczkowie wraz ze swoim przyjacielem Goku. Na początku spotkania panie opowiedziały nam o swojej misji, którą jest udział psów w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, poszukiwań ludzi czy klęsk żywiołowych. Dowiedzieliśmy się również, jakie obowiązki mają psy ratownicze, jak wygląda ich praca, treningi, egzaminy czy nawet przejście na emeryturę i zasłużone życie kanapowca. Panie pokazały nam również pozycję „żółwia”, która w razie niebezpieczeństwa ochroni nas przed atakiem agresywnego psa, a także odpowiadały na pytania naszych małych, ciekawych świata dzieci. Kolejnym punktem spotkania była możliwość pogłaskania Goku, przez każdego, kto miał na to ochotę, a na zakończenie odbył się pokaz sztuczek i umiejętności naszego psiego przyjaciela. W ramach podziękowania za zaangażowanie Goku otrzymał od przedszkolaków nową zabawkę oraz torbę smakołyków. Zdecydowanie było to jedno z tych spotkań, które przyniosło wiele niesamowitych wrażeń, a przy okazji nauczyło czegoś pożytecznego.

M. Worona-Kuras