Dnia 27 października 2022 roku w ramach Międzynarodowego projektu „Z kulturą mi do twarzy” dzieci z gr. „Stokrotki” i „Słoneczka” zrealizowały dwa zadania. Realizując pierwsze zadanie pt. „Dzień wspomnień i zadumy” przedszkolaki wybrały się na wycieczkę autokarową do Starych Łysogórek na Cmentarz Wojenny 1 Armii Wojska Polskiego, celem uczczenia pamięci zmarłych. Dzieci mogły w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić lampki przed tablicą nagrobkową, upamiętniającą żołnierzy poległych. Stokrotki i Słoneczka pokazały, że wiedzą jak należy zachować się w takim miejscu. Aby zrealizować drugie zadanie pt. „Śladami przeszłości” udaliśmy się do Muzeum Pamiątek 1 Armii Wojska Polskiego. Przedszkolaki zwiedziły ekspozycje muzealne i zapoznały się ze znajdującymi się na niej eksponatami. Na zakończenie wycieczki dzieci miały okazję zobaczyć stojący przed muzeum pomnik- czołg, który przejechał prawie cały szlak bojowy. Zadowoleni i przepełnieni nową wiedzą wróciliśmy do przedszkola.

E. Kozłowska

E. Koniecka