27 października 2022r., korzystając ze słonecznej pogody, grupa „Żabki” wybrała się na spacer, by podziwiać piękno Chojny w jesiennej szacie. Dzieci odwiedziły pomnik byłego Papieża św. Jana Pawła II i z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych złożyły znicz. Z przejęciem, olśnione wielkością oglądały Kościół Mariacki. Odwiedziły również chojeński Ratusz, w którym znajduje się Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić całą bibliotekę, zarówno dział dziecięcy oraz dla dorosłych. Uważnie słuchały p. bibliotekarki, która przeczytała dzieciom książeczkę o przygodach „Kici Koci” oraz zachęcała do częstego obcowania z książką i odwiedzin biblioteki. Wracając do przedszkola dzieci minęły kościół pw. Św. Trójcy oraz mury obronne z maszynami oblężniczymi. Dzieci wróciły urzeczone naszym przepięknym miasteczkiem. Z pewnością wybierzemy się jeszcze nie jeden raz, by poznawać i zwiedzać kolejne zabytki i urokliwe miejsca Chojny.

                                                                                                                                                                                                       K. Gawlas