Dnia 07 listopada 2022r,. dzieci z grupy Jeżyki i Słoneczka odwiedziły schronisko dla bezdomnych zwierząt w Chojnie. Celem wycieczki było przekazanie zebranej żywności, koców, kołder oraz innych potrzebnych artykułów dla podopiecznych tego schroniska. Wszystko to zostało zgromadzone w ramach akcji prowadzonej w listopadzie w przedszkolu pod hasłem ,,Pełna miska dla schroniska”. Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania już od najmłodszych lat gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym czworonogom. Gdy dotarliśmy na miejsce wszystkie dzieci były bardzo ciekawe, gdyż nigdy wcześniej nie były w schronisku. Na twarzach niektórych malował się smutek na widok tylu psów przebywających w klatkach, u niektórych przedszkolaków widać było zaciekawienie i lęk, a niektóre dzieci bardzo były zadowolone, gdyż nie mają w domu zwierzaka i nie mają ze zwierzakami bliskich kontaktów. Wszystkie pieski, gdy nas zobaczyły zaczęły strasznie szczekać i próbowały wydostać się z klatek. Niektóre wyciągały do nas łapę, a niektóre popisywały się i robiły różne sztuczki. Pracownik schroniska, pani Ania opowiedziała nam w jaki sposób dostają się tam zwierzęta, jak wygląda opieka nad nimi i co z nimi się później dzieje. Nasza wizyta dobiegła końca i trzeba było wracać do przedszkola. Pani Ania podziękowała nam za wsparcie i pomoc zwierzętom a dzieci wręczyły jej order Super-bohatera za ciężką pracę jaką wykonuje dbając o wszystkie psiaki. W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za okazałe serce i hojność podczas akcji ,,Pełna miska dla schroniska”

E. Myszogląd