11 listopada przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji dzieci z grupy Biedronki przygotowały występy artystyczne. Na uroczystości, która odbyła się 9 listopada gościliśmy p. dyrektor D. Stlemach, p. wicedyektor S. Cedro, dzieci z grupy Żabki. Pielęgnowanie pamieci o tym dniu, jest niezwykle ważne dla naszej tożsamości narodowej. Dzieci odświętnie ubrane z ogromnym zaangażowaniem przedstawiły inscenizację patriotyczną ,,Pisk Białego Orła”. Swoją wiedzę o Ojczyźnie mogły sprawdzić podczas rozwiązywania zagadek. Dumnie, przyjmując postawę ,,na baczność” odśpiewały hymn Polski. Na zakończenie tego spotkania obie grupy otrzymały dyplomy uczestnictwa oraz słodką niespodziankę. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mam nadzieję, że zapadnie w pamięci naszych małych Polaków.

E. Krysiak