W grupie Jeżyki dnia 14 listopada 2022r.świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Jeża. Te kłujące ssaki towarzyszą nam od najmłodszych lat w bajkach, wierszach, książeczkach dlatego też nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozwiązywania zagadek o jeżach. Dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku oraz dowiedziały się jak można im pomóc przetrwać zimę. Przedszkolaki, przebrane w stroje jeża, bawiły się przy rymowankach i piosenkach o jeżyku, uczestniczyły w zabawach ruchowych z wykorzystaniem ,,jeżowych” piłeczek oraz wykonywały prace plastyczne nt.,, Mój przyjaciel jeż”. Nasz najmłodszy przedszkolak został tego dnia pasowany na Jeżyka. Dzień Jeża spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.

E. Myszogląd