29 listopada 2022r. dzieci z gr. „Żabki” zgodnie z naszą przedszkolną tradycją świętowały Andrzejki. Rozpoczęliśmy krótką rozmową na temat samego święta. Dzieci dowiedziały się, że tradycja Andrzejek w Polsce jest bardzo długa i bogata. Kiedyś były traktowane bardzo poważnie. Współcześnie Andrzejki są postrzegane z przymrużeniem oka, jako dobra okazja do zabawy, są czasem radości, wróżb i magii. Tak też było w naszej grupie. Żabki z uśmiechem na twarzy uczestniczyły w wielu rozmaitych wróżbach andrzejkowych, konkursach i zabawach. Wszystko to przeplatane było tańcami i śpiewem. Nie zabrakło tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów”, przekłuwania serduszka, wrzucania grosika do celu i innych wróżb związanych z tym świętem. Zabawę umilały również słodkości, m.in. pyszne babeczki upieczone przez jedną z mam. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu Andrzejek.

K. Gawlas