W listopadzie wszystkie grupy z naszego przedszkola miały niespodziewanego gościa. Odwiedził nas Święty Mikołaj, który bardzo chciał porozmawiać z dziećmi o tym, ile może ważyć worek pełen pieniędzy. Wszystkie spotkania rozpoczęły się rozmową wprowadzającą w tematykę świąt, po czym każde dziecko miało możliwość sprawdzenia jak bardzo ciężki jest worek wypełniony po brzegi pieniędzmi. Następnie dzieci wspólnie z Mikołajem zastanawiały się, jak szybko można napełnić taki worek i sprawić, aby był jak najcięższy. Na koniec spotkania chętne dzieci wrzucały monety do czarodziejskiej puszki, wierząc, że w ten sposób napełnimy wcześniej prezentowany worek. Wizyta Mikołaja wiązała się z akcją “Ile waży Święty Mikołaj”, której celem jest zebranie monet, o jak największej wadze, których wartość zostanie przekazana na fundację pomagającą dzieciom, które nie miały w życiu szczęścia i ich rodzice nie są w stanie zafundować im edukacji. Zachęcamy Państwa do pomocy i wzięcia udziału w tej charytatywnej akcji, która trwa do 13 stycznia 2023.

M. Worona – Kuras