5 grudnia 2022r. w gr. „Stokrotki” gościliśmy Górników z SKSM, którzy zapoznali dzieci z ciekawostkami o swojej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób wydobywany jest węgiel, do czego jest nam potrzebny w codziennym życiu oraz że św. Barbara jest patronką górników. Podczas spotkania Stokrotki miały także okazję zobaczyć strój galowy. Wspólnie liczyły wraz z górnikami ile guzików posiada mundur galowy. Największym zainteresowaniem cieszyła się górnicza czapka zwana – czako, każdy z przedszkolaków miał tego dnia własne czako. Górnicy wyjaśnili, że kolor pióropusza zależy od rangi górnika, biały pióropusz – starsi inżynierowie, zielony – dyrektorzy kopalni, czerwony – członkowie orkiestry górniczej. Na zakończenie spotkania dzieci obdarowały górników własnoręcznie wykonanymi prezentami. Bardzo dziękujemy Górnikom za poświęcony czas oraz za upominki dla naszych przedszkolaków.

E. Kozłowska

E. Koniecka