Pierwszy tydzień grudnia przebiegł w Krasnalach po znakiem rozmów w tematyce teatru. Podczas wprowadzenia do tematu dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w teatrze oraz na co możemy sobie tam pozwolić. Podczas wszelkiego rodzaju zabaw i ćwiczeń dowiedzieliśmy się również, że możemy wybrać się na sztukę zagraną przez ludzi, lalki oraz pacynki. Aby dzieci mogły w praktyce przekonać się, czym jest prawdziwy teatr, panie angażowały się w różnego rodzaju przedstawienia kukiełkowe oraz pacynkowe, wymagając przy tym odpowiedniego ubioru, zasad właściwego zachowania, a nawet biletu wstępu. Wszystkie zaprezentowane atrakcje spotkały się z radością i zadowoleniem dzieci, a śmiechom podczas spektakli nie było końca.

M. Worona-Kuras