Dnia 07.12.2022r. w gr. „Stokrotki’ odbyły się zajęcia otwarte z udziałem Rodziców, których tematem były Świąteczne tradycje: Mikołaj, choinka, prezenty, pierniczki itp. Celem zajęć było poznawanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wypowiadania się na dany temat, stworzenie rodzicom możliwości obserwacji swojego dziecka. Zajęcia rozpoczęły się wspólnym powitaniem z Rodzicami, następnie dzieci opowiadały o bożonarodzeniowych tradycjach, prezentach pod choinką, oraz życzeniach świątecznych, nie obyło się również bez zabawy ruchowej pt. „Pieczemy pierniczki”. Największą atrakcją dla dzieci i rodziców podczas zajęć, okazało się wykonanie zadania z naszego kalendarza adwentowego (udekoruj pierniczki). Dzieci szybko zabrały się do pracy zapraszając do tego swoich rodziców. To dopiero była zabawa i radość, a przede wszystkim mile spędzony czas. Rodzice i dzieci wykazali się dużą inwencją twórczą, a efekt końcowy zachwycił wszystkich. W tym dniu Rodzice mogli zobaczyć jak ich pociechy radzą sobie na co dzień w przedszkolu. Serdecznie dziękuję Rodzicom za przybycie oraz za aktywny udział w zajęciach.

E. Kozłowska