Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z choinką, kolędami, dekoracjami, prezentami, składaniem życzeń, ciastami i ich zapachem. W naszej grupie przedszkolaki w okresie przedświątecznym poszerzają wiadomości na temat tradycji i symboliki Świąt. Wykonują kartki świąteczne, dekoracje, śpiewają kolędy i pieką pierniczki. To właśnie 13 grudnia nadszedł czas na pieczenie przepysznych ciasteczek. Najpierw dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie, po dokładnym umyciu rąk ochoczo zabrały się do pracy. Z przygotowanego wspólnie ciasta, wykrawały foremkami pyszne ciasteczka. Nie zabrakło gwiazdeczek, choinek, bałwanków, dzwonków i oczywiście Mikołaja. Następnie pierniczki zostały upieczone. Wspaniały zapach unosił się w całym przedszkolu i wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Jak ostygną będziemy je oczywiście dekorować. To z pewnością będzie super zabawa .

E. Myszogląd