Dnia 24 stycznia 2023r.  w grupie Krasnale odbyło się tak długo wyczekiwane widowisko. Dzień Babci i Dziadka to jedna z tych imprez, której nie mogą doczekać się dzieci, goście, jak również Panie pracujące w grupie. Jest to ta uroczystość, która powoduje, że wszystkim zaczynają mocniej bić serca, a w organizację i wykonywaną pracę wkłada się jeszcze więcej energii i zaangażowania. W grupie Krasnale już od kilku dni trwały przygotowania do obchodów święta Dziadków. Naszym pierwszym zadaniem było wykonanie prezentów z masy solnej, czyli Aniołów Stróżów, które wykonane i wręczone ze szczerego serce będą chronić obdarowaną osobę. Następnie wszystkie dzieci wykonały serduszka i laurki, które ozdobiły według własnych pomysłów. Tydzień przygotowań zakończyliśmy ozdabianiem wszelkiego rodzaju cukierkami, posypkami, lukrem czy kolorowymi pisakami ciasteczek, którymi w dniu uroczystości poczęstowaliśmy naszych gości.  Podczas obchodów Krasnale zaprezentowały tak dzielnie ćwiczone tańce, wiersze oraz piosenki, na koniec widowiska dzieci zaśpiewały wspólne sto lat, wręczyły naszym gościom prezenty, a na salę wjechał pięknie zdobiony tort. Imprezę zakończyły wspólne zabawy i tańce oraz konkurs “Jaka to melodia”. Na twarzach Babć i Dziadków widać było radość oraz wzruszenie, a to największa nagroda i wyraz wdzięczności  pracę dzieci.

M. Worona-Kuras