„Chociaż trudno o biały puch za oknem,

dla przedszkolaków to żaden problem.

Choć zima nam ogródka nie zaśnieżyła,

zimowa olimpiada w przedszkolu się odbyła”

Dnia 8 lutego 2023r. odbyła się Zimowa Olimpiada Przedszkolaków.  W sportowych zmaganiach uczestniczyły dzieci z dwóch grup – Żabek i Biedronek. Zanim rozpoczęła się rywalizacja odbyła się ceremonia otwarcia. Wprowadzono flagę i znicz olimpijski, odśpiewano hymn. Przed przystąpieniem do sportowej rywalizacji dzieci złożyły uroczystą przysięgę. Nie mogło zabraknąć wspólnej rozgrzewki przy piosence pt. „Zima, zima za oknami”. Następnie odbył się Quiz wiedzy o Igrzyskach sportowych. Dzieci z zaangażowaniem odpowiadały na pytania wykazując się wiedzą na podany temat. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia sportowej rywalizacji. Każda grupa wystawiała sześcioosobową drużynę do poszczególnych konkurencji. Dzieci musiały zmierzyć się z wieloma sportowymi zadaniami. Były to: tor przeszkód, slalom, bieg z paletką, hokej, rzuty woreczkami do celu, tunel, przeciąganie liny, śnieżna bitwa papierowymi kulkami. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwały panie pracujące z dziećmi w grupach. Dzieci dawały z siebie wszystko. Zachowując zasady fair play dzielnie walczyły wykazując się zdolnościami sportowymi. We wszystkich konkurencjach zawodnikom głośno kibicowali koledzy i koleżanki. Tego dnia liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal oraz dyplom uznania za sportową postawę dla całej grupy. Najlepszą wizytówką tej imprezy były uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków.

Koordynator:

A. Stelmach