Dzieci z grupy Muchomorki biorą udział w projekcie edukacyjnym „Dookoła Polski”. W ramach projektu podejmują rozmaite aktywności inspirowane historią, legendami i ważnymi miejscami z różnych regionów Polski. Dnia 28.02.2023r. przedszkolaki bliżej poznały nasze zachodniopomorskie województwo. Wybrały się w wirtualną wycieczkę po Krzywym Lesie w Nowym Czarnowie oraz po nadmorskich plażach. Największą ciekawość wzbudziły szczecińskie Dźwigozaury, czyli trzy zabytkowe żurawie portowe, które podświetlone w nocy przypominają olbrzymie dinozaury. Dzieci dowiedziały się, że w naszym regionie można zobaczyć żubry, wikingów oraz polecieć samolotem z lotniska znajdującego się w Goleniowie. Spacerowaliśmy  również ulicami naszego miasta, zwiedzając jego zabytki m.in.: mury obronne, Bramę Barnkowską, Ratusz i pomnik Jana Pawła II. Na koniec każdy Muchomorek narysował obrazek przedstawiający atrakcję województwa zachodniopomorskiego.

M. Bigus