Ubiegły tydzień( 27.02 – 03.03.2023) minął w grupie Krasnale pod znakiem rozmów oraz działań praktycznych dotyczących dbania o nasze zdrowie. Zaczęliśmy od wprowadzenia do tematu, rozpoznawania i nazywania warzyw i owoców, następnie dzieci poznały piramidę zdrowia, przekonały się o istocie uprawiania aktywności fizycznej, a także dbania o higienę swojego ciała oraz jamy ustnej. Kolejnego dnia Krasnale miały okazję powąchać, podotykać i popróbować przyniesione przez nich owoce oraz warzywa, a przy tym określić ich kolor, kształt, jak również smak. Tydzień dotyczący zdrowego trybu życia oraz odpowiednich nawyków żywieniowych zakończył się przyrządzeniem sałatki z owoców, które dzieci własnoręcznie obrały i pokroiły, a na koniec ze smakiem zjadły. Takie praktyczne zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem dzieci.

M. Worona-Kuras