Dnia 10 marca 2023 r. w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” „Stokrotki” zrealizowały kolejne zadanie pt. „Sałatka grecka” – zajęcia kulinarne. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola świeże warzywa oraz produkty potrzebne do zrobienia sałatki. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych warzyw i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem założyliśmy chustki na głowę, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki. Każdy miał tackę i nożyk do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę grecką przestrzegając przy tym zasad bezpieczeństwa. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy dla organizmu. Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie dzieciom smakowała.

E. Kozłowska