Dnia 17 marca 2023r. przedszkole przy ul. gen. Wł. Sikorskiego odwiedzili pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, którzy przeprowadzili zajęcia edukacyjne na temat gospodarowania wodą. Opowiedzieli o tym co to jest woda, jaka jest woda, jak dbać o wodę i dlaczego nie warto jej zaśmiecać? Podczas zajęć przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat sposobów oszczędzania wody- dokładne zakręcanie kranów, prysznic zamiast kąpieli w wannie, zakręcania wody podczas szczotkowania zębów. Jednym z zadań warsztatowych było posprzątanie ,,rzeki” i wybranie z niej przedmiotów, które ją zanieczyściły ( buty, worki, plastiki, szklane butelki, itp.). Dzieci z zadaniem poradziły sobie bardzo dobrze. Na koniec spotkania goście przeprowadzili pokaz najmniejszego filtra, który, ku zdziwieniu wszystkich dzieci sprawnie oczyścił brudną wodę. Przedszkolaki, za aktywne uczestnictwo w spotkaniu otrzymały dyplomy, książeczki ,,Rysunki i zagadki małego hydrologa” a także odblaskowe kropelki wody. Dzieci obiecały dbać o wodę, nie zaśmiecać jej oraz oszczędzać ją w codziennym życiu.

E. Myszogląd