Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. W  przedszkolu przy ul. Sikorskiego przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny. Tego dnia, o  godz.  10.00  wszystkie   przedszkolaki  zebrały  się  przed przedszkolem, by wyruszyć pochodem ulicami naszego osiedla razem z wykonanymi w grupie Marzannami. Po powrocie na plac przedszkolny dzieci, na powitanie wiosny zaśpiewały piosenki, uczestniczyły w zawodach sportowych, a także wykonywały układy taneczne do wiosennych utworów. Tego dnia odbył się także Dzień Kolorowej Skarpetki. Wszyscy założyli kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazujemy, ze różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom – tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka. W tym miejscu dziękujemy serdecznie rodzicom za przygotowanie dzieciom strojów wiosennych, za kolorowe skarpetki i za kwiaty, które ozdabiają nasze przedszkole.

E. Myszogląd