W piątek 24 marca 2023 r. zajęcia w naszym przedszkolu były nieco odmienne od tradycyjnych, bowiem wybraliśmy się w podróż do Francji. Zajęcia odbyły się w ramach Międzynarodowego projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” – „Pokaz mody francuskiej”. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się, jakie miasto jest stolicą Francji i jakiego koloru jest flaga narodowa tego kraju. Poznały też kilka słów w języku francuskim: bonjour, merci, Au Renoir. Zapoznały się z kuchnią francuską i jej specjalnościami, którymi są: żabie udka, ślimaki, różnego rodzaju sery oraz bagietki. Francja to kraj kojarzony z modą, więc najważniejszym momentem był Pokaz mody francuskiej. Na pokazie nasze modelki i modele zaprezentowali się w strojach na co dzień jak i na eleganckie wyjścia. Wszystkie prezentowały się znakomicie. Na zakończenie naszej podróży po Francji dzieci zaprezentowały przepiękny taniec francuski oraz zabawę ruchową pt. JIBIDA. Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie przepięknych strojów dla swoich modeli.

E. Kozłowska

A. Koksanowicz