2  kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia w akcie solidarności z osobami z autyzmem można ubrać się na kolor niebieski .Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi. Z okazji tego dnia w przedszkolu przy ul. gen. Wł. Sikorskiego 25 odbyły się bardzo ciekawe zajęcia. Dzieci z grupy Jeżyki i Stokrotki obejrzały prezentację o autyzmie i film pt.,, Poznaj Martę – dziewczynkę, która lubi mieć plan”. Następnie uczestniczyły w pogadance na temat zachowania dziewczynki, tego co, lubi i nie lubi, w jaki sposób się bawi, komunikuje się z innymi, jak wygląda jej dzień. Część dzieci uczestniczyła w zajęciu polegającym na wycięciu, w rękawicy chmurki a następnie pokolorowaniu jej na niebiesko trzymając kredkę w lewej rączce, a inni brali udział w zabawie ,,zaczarowany worek” polegającej na wyjęciu z worka z zawiązanymi oczami tylko kulek. Okazało się, że zadania wcale nie były takie łatwe. Na koniec spotkania dzieci dłońmi pomalowanymi na niebiesko utworzyły, na znak solidarności z dziećmi autystycznymi i ich rodzinami wielkie serce. W tym miejscu serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieciom strojów w kolorze niebieskim.

E. Myszogląd