Dnia 24 maja 2023r. dzieci z grupy „Żabki” wraz z rodzicami odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Czelinie. Głównym celem wyjazdu było wspólne świętowanie Dnia Mamy i Taty, integracja grupy oraz wspólna zabawa. Licznie zebrani uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć i posłuchać ciekawych informacji na temat różnorodnych zwierząt, m.in. kucyków, reniferów czy strusi. Wielką frajdę sprawiło dzieciom samodzielne karmienie kucyków i osiołka. Następnie dzieci zaprezentowały część artystyczną i wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Rodzice wśród licznych całusów i uścisków nie kryli wzruszenia. Po występach wszyscy udali się na plac zabaw, na którym dzieci mogły rozwijać równowagę, zwinność, skupienie uwagi, koordynację ruchową, pokonując wykonany przez właściciela drewniany tor przeszkód. Wiele radości sprawiła dzieciom przejażdżka na kucykach oraz „sankach”. To był piękny dzień, pełen szczęścia i radości dzieci, ale i rodziców, którzy mogli spędzić aktywnie czas ze swoimi pociechami. Z pewnością wszyscy będą go miło i długo wspominać.

K. Gawlas