Dnia 25 maja 2023r. w grupie Jeżyki odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty – Dzień Rodziny. Postanowiliśmy uczcić te wspaniałe dni poprzez spędzenie aktywnie tego popołudnia. Na początku spotkania dzieci zaprezentowały swoje umiejętności na scenie, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki a także wykonały dwa tańce, które nagrodzone były gromkimi brawami. Jeżyki składały także życzenia dla rodziców i wręczały własnoręcznie zrobione prezenty. Druga część wspólnego  Dnia Rodziny miała charakter sportowy. W konkurencjach brały udział dzieci a także rodzice. Gwar, śmiech i radość słychać było na terenie całego przedszkola. Wszyscy doskonale się bawili pokonując trudy różnych konkurencji. Zawodnicy, jak również kibice dawali z siebie wszystko. Każda konkurencja nagradzana była brawami. Dzieci wspólnie z rodzicami rozgrywali wiele konkurencji m. in. przeciąganie liny, slalom z woreczkami na głowie, bieg z piłką oraz z jajkiem a najbardziej emocjonującą konkurencją był bieg rodzica z dzieckiem ,,na barana”. Rodzinny turniej sportowy był doskonałą formą integracji dzieci z rodzicami i nauczycielkami, a przede wszystkim była to okazja do dobrej, wspólnej zabawy. Oczywiście był także wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców, który dzieci, po wielkim wysiłku mogły się posilić. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.

E. Myszogląd