15 września 2023 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności i pomysłowości. Świętowanie rozpoczęliśmy już we czwartek. Tego dnia poznaliśmy historię kropki, która zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Nauczyliśmy się piosenki M.Tomaszewskej „Biała kartka..”. W piątek wykonaliśmy „kropkowe” prace plastyczne, zarówno w salach jak i na placu przedszkolnym. Największy entuzjazm wzbudził pokaz „kropkowej” mody, w którym udział wzięły nie tylko dzieci, ale także panie. Tego dnia można było wykonać zdjęcie w specjalnie przygotowanej fotobudce. Dzień ten uświadomił przedszkolakom, że każdy ma jakieś ukryte zdolności, talenty, jest wyjątkowy.

D. Grabowska