„Zacne chłopaki, mili koledzy.

W dniu Waszego święta,

najlepsze życzenia

składają dziewczęta!”.

Od takich słów dziewczynek w grupie „Żabki” 29 września rozpoczęły się obchody Dnia Chłopaka, który wywodzi się bezpośrednio od Dnia Mężczyzny. Była to wspaniała okazja do integracji i dobrej zabawy. Na chłopców czekało wiele wyzwań i zadań, dzięki którym mogli otrzymać na koniec tytuł „Super Chłopaka”. Zabawę rozpoczęły dziewczynki uczestnicząc w zabawie „Burza mózgów” wypowiadając się na temat „Jaki powinien być uprzejmy chłopak?”. Następnie chłopcy prezentowali swoją osobę opowiadając o sobie „Jaki jestem”. Dziewczynki nagradzały wszystkich uczestników gromkimi brawami. Głównym punktem był udział chłopców w Wielkiej Próbie: odwagi (chłopcy prosili dziewczynki do tańca, taniec w parach), powagi (dziewczynki stosując różnorodne minki rozśmieszały przez minutę chłopców, którzy mieli zachować powagę), wytrzymałości (chłopcy wykonywali ćwiczenia gimnastyczne), mądrości (odpowiadali na pytania dot. dobrych manier, kultury osobistej). Kolejnym wyzwaniem dla chłopców było wypicie „Eliksiru uśmiechu” (sok z cytryny) z radosną minką. Wszystkie zadania przeplatane były tańcami, zabawą przy muzyce. Na koniec dziewczynki wręczyły chłopcom piękne kubki z imieniem chłopca i nazwą grupy oraz lizaczki. Było bardzo wesoło i radośnie, a uśmiechy gościły na buziach wszystkich dzieci. Jeszcze raz życzymy wszystkim naszym chłopcom spełnienia marzeń oraz wszystkiego, co najlepsze. Dziękujemy Rodzicom za ufundowanie prezentów dla dzieci.

K. Gawlas