W czwartek, 05.10.2023r., rozpoczęliśmy w naszej grupie nowy projekt, którego celem jest: promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, zachęcanie do spożywania zróżnicowanych potraw bogatych w warzywa, stwarzanie okazji do poznawania nowych smaków oraz oswajanie z wyglądem warzyw i zapoznanie z ich wartościami odżywczymi. Pierwsze zadanie to „Pomidorowe wyzwanie”. Naszym warzywnym bohaterem był Pomidor Pafnucy. Dzieci zapoznały się z różnymi gatunkami pomidorów, dowiedziały się jak zbudowany jest pomidor oraz dowiedziały się, że można z pestek wyhodować krzaczki pomidorów, na którym wyrosną nowe owoce. Następnie obejrzały teatrzyk sylwet „Witaminki na scenie”. W drugiej części zajęć wykonaliśmy sałatkę z pomidorów, a potem ją degustowaliśmy ją. Na zakończenie zajęć dzieci pokolorowały sylwetę pomidora Pafnucego.

E. Koniecka