06.10.2023r  przedszkolaki z grupy Słoneczka i Stokrotki wyruszyły na autokarową wycieczkę do lasu. Głównym celem wycieczki było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego oraz obserwacja zmian zachodzących w lesie jesienią. Przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci obserwowały i poznawały roślinność lasu: drzewa, krzewy, mchy. Zbierały również skarby do kącika przyrodniczego. Po lesie przedszkolaki oprowadzały p. leśnik z Nadleśnictwa w Chojnie.  Wycieczka była okazją do kształtowania u dzieci postaw proekologicznych. Dzieci doświadczyły, że las jest źródłem świeżego powietrza. Wszyscy szczęśliwi i w dobrych nastrojach wrócili do przedszkola.

Nauczycielki grupy X i IX