13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego, w tym dniu nie tylko warto podziękować Ratownikom Medycznym za to, że zawsze przybywają na pomoc, ale samemu nauczyć się udzielać pierwszej pomocy. Właśnie z takim zamiarem dzieci z grupy Stokrotki zaprosiły na zajęcia Pana Wojciecha Gregułę Ratownika Medycznego. Na początku zajęć Pan Wojtek pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Stokrotki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się jak należy sprawdzać przytomność i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe wykonując masaż serca na fantomach. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe oraz zasady bezpiecznej zabawy. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”.

E. Kozłowska