Kolejny czwartek w gr. „Stokrotek” upłynął przy realizacji następnego wyzwania z projektu edukacyjnego WITAMINKI. Bohaterem czwartkowych zajęć była Dynia Dana. Dzieci zapoznały się z wyglądem różnego rodzaju dyń, miały możliwość sprawdzenia za pomocą dotyku struktury zewnętrznej owoców dyni. Dowiedziały się również o tym, że niektóre dynie są tylko do dekoracji, ale są i takie, z których można wykonać szereg przysmaków, np. krem z dyni, ciasto dyniowe, kluseczki oraz, że dynie można marynować w słoiki. Następnie przeszliśmy do stolików i wyklejaliśmy sylwetę dyni pestkami dyniowymi przyniesionymi przez dzieci, którą później pomalowaliśmy pomarańczową farbą. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, o czym świadczyło ich zaangażowanie podczas wykonywania różnego rodzaju zadań.

E. Koniecka