Dnia 24 października 2023r. w przedszkolu gościliśmy panią leśnik z Nadleśnictwa Chojna, Lasy Państwowe – panią Darię –  która w ciekawy sposób opowiedziała nam, czym zajmuje się leśnik. Dzieci z grupy Misie i Krasnale dowiedziały się wielu ciekawostek o drzewach i krzewach rosnących w okolicznych lasach – ich budowie i gatunkach. Wiemy też jakie zwierzęta zapadają w sen i jakie są zwyczaje niektórych z nich. Pani leśnik swoje opowiadanie ilustrowała przyniesionymi gałązkami, szyszkami i listkami. Dzięki tym zajęciom przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę na temat lasu i jego mieszkańców. Dowiedziały się, jak ważne znaczenie mają drzewa w życiu człowieka oraz w jaki sposób wpływają one na nasze zdrowie i samopoczucie. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury i jej ochrony na długo pozostaną w pamięci najmłodszych. Dziękujemy Pani Darii za ciekawe zajęcia i pamiątkowe breloczki- milusie zwierzaczki.

A. Skiba