Dnia 6 listopada 2023 roku w grupie Krasnale świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten niezwykły dzień zaczęliśmy od prezentacji swoich bajkowych przebrań. Były księżniczki, jednorożce, czarownice, piraci, bajkowe zwierzęta i wiele innych ciekawych postaci. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkach, uczestniczyły w zabawach ruchowych i bajkowych tańcach. Później były zabawy wymagające znajomości treści bajek m.in.: dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Były też muzyczne zagadki oraz oddzielanie ziarenek (grochu od fasoli) i układnie puzzli bajkowych. Najważniejsze w tym dniu było słuchanie czytanych bajek, gdyż Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń.

M. Bigus