W jesienny, słoneczny dzień, 07.11.2023r. Biedroneczki i Żabki wybrały się autokarem na spotkanie z Panią Leśnik do Mieszkowic. W Nadleśnictwie czekało na przedszkolaki wiele niespodzianek. Pierwsze było spotkanie i przywitanie w kole pełnym grzybów. Następnie wybraliśmy się na spacer do ogrodzonego lasu, tam poznawaliśmy i podziwialiśmy okazy drzew z całego świata, a także owoce tych drzew i jesienne liście. Obserwowaliśmy mrowiska, kretowiska oraz norę lisa lub borsuka. Dzieci brały udział w wyścigach do Pani Leśnik, trzy pierwsze osoby otrzymały nagrodę. W sali dydaktycznej czekał na nas konkurs plastyczny pt. ,,Co zobaczyłem w lesie”. Przedszkolaki rysowały swoje przeżycia i spostrzeżenia z jesiennego spaceru po lesie. Pani wyróżniła piękne pracy a także nagrodziła trzy pierwsze miejsca. Zajęcia warsztatowe z rozpoznawaniem zwierząt, i ich tropów też były bardzo ciekawe. Podczas zajęć dzieci pogłębiły swoje wiadomości na temat lasu i jego mieszkańców. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały magnesy na lodówkę z logo nadleśnictwa. Wszyscy podziękowaliśmy za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia. Dziękujemy Nadleśnictwu w Mieszkowicach za zaproszenie i zorganizowanie ciekawych i pomysłowych zajęć dla przedszkolaków.

Biedroneczki i Żabki