Co roku w imieniny Andrzeja, 30 listopada przypadają Andrzejki. Od dawien dawna był to dzień wróżb. Każdy z nas myśli o tym, co go jeszcze w życiu spotka. Planuje, marzy, fantazjuje. Andrzejki to wspaniała okazja do zabaw w przepowiadanie przyszłości. Jeśli tylko chcemy, to każda wróżba jest dobra. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. W grupie Żabki Andrzejki obchodziliśmy w środę 29 listopada. Tego dnia dzieci ubrały się w stroje dyskotekowe i w takim też stylu udekorowana była nasza sala. Przed rozpoczęciem wróżb dzieci wrzucały pieniążki do miski z wodą i wymawiały zaklęcie: „Hokus – pokus, czary mary, aby wróżby się spełniły złóżmy dary”. Następnie rozpoczęła się zabawa z wróżbami: „Lanie wosku”, „Imiona”, „Buty”, „Kim będę?”, „Taniec za Balonami”, „Taniec z kapeluszem”. Wróżby przeplatane były taneczną zabawą przy dyskotekowych hitach. W przerwach dzieci częstowały się słodkościami. Czas pokaże, czy tegoroczne wróżby się spełnią.

A. Stelmach