W grupie Muchomorki dzieci po raz pierwszy obchodziły tzw. andrzejki. Jest to wspaniała okazja do zabaw w przepowiadanie przyszłości. Jeśli tylko chcemy, to każda wróżba jest dobra. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Tego dnia tj. 30 listopada 2023r.  dzieci ubrały się w stroje dyskotekowe i w takim też stylu udekorowana była nasza sala. Przed rozpoczęciem wróżb dzieci wrzucały pieniążki do miski z wodą i wymawiały zaklęcie: „Hokus – pokus, czary mary, aby wróżby się spełniły złóżmy dary”. Następnie rozpoczęła się zabawa z wróżbami: „Imiona”, „Buty”, „Kim będę?”, „Taniec za Balonami”, „Taniec z kapeluszem”. Wróżby przeplatane były taneczną zabawą przy dyskotekowych hitach. Maluszki bardzo aktywnie i z radością uczestniczyły w proponowanych zabawach. W przerwach chętnie częstowały się słodkościami. Czas pokaże, czy tegoroczne wróżby się spełnią.

A. Stelmach