SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

SZLACHETNA PACZKA to również najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. SZLACHETNA PACZKA łączy to wszystko.

Z radością informujemy, że nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Głównym celem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy rodzinom w trudnej sytuacji. Z bazy rodzin wybraliśmy rodzinę Pani Natalii i jej córki Karoliny, dla których chcemy przygotować paczkę.

 

Poniżej znajdziecie Państwo listę potrzebnych artykułów i podział na poszczególne grupy.

Grupa I “Muchomorki”

Dla Pani Natalii mydło lub żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, podpaski lub tampony, płyn do płukania tkanin, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące (płyn do: WC, szyb, mycia podłóg, mleczko.) Dla Karolinki artykuły dziecięce np. szampon do włosów, chusteczki nawilżające. Specjalne wymagania: Dziecko uczulone jest na proszek do prania PERSIL.

 

 

Grupa II “Misie”

Dla Karoliny odzież (rozmiar 110 – 116): Koszulka lub t-shirt zimowy z długim rękawem, bielizna na zimę, rajstopy grubsze na zimę, dres zimowy (najlepiej bluza bez kaptura, ciepła piżama, czapka na zimę (rozmiar 56) z dowolnego materiału, ciepłe rękawiczki, szalik. Dodatkowo Botki na zimę Rozmiar: 26, rozmiar wkładki 15,5 cm. i kapcie (domowe) rozmiar: 26,

 

Grupa III “Krasnale”

Dla  Karolinki artykuły szkolne np. bloki, kredki, farbki, klej, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, przybory do pisania, pędzelki. Dodatkowo: Maszyna do ciastoliny.

 

Grupa IV “Smerfy”

Żywność trwała: herbata, kawa, kakao, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, płatki śniadaniowe, mleko.

 

Grupa V “Motylki”

Żywność trwała: herbata, kawa, kakao, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, płatki śniadaniowe, mleko.

 

Grupa VI “Biedronki”

Wyposażenie mieszkania: pościel dla dorosłych  (rozmiar 160×200), prześcieradła (rozmiar 200×220), koc, ręczniki.

 

Grupa VII “Pszczółki”

Dla Pani Natalii odzież: Koszulka lub t-shirt na długi rękaw (zimowe) rozmiar: L, bielizna (majtki rozmiar L., stanik rozmiar 85 B., ciepła piżama rozmiar: L, ciepły dres bez kaptura rozmiar: L, ciepłe skarpety, rozmiar 38-42, kolorowe i kapcie (domowe) rozmiar: 41

 

Grupa VIII “Żabki”

Wyposażenie mieszkania: Pościel dla dziecka (100×130), prześcieradło z gumką (80×160),

ciepła kołdra (130×100), poduszka (70×80).

 

Grupa IX “Stokrotki”

Dla Pani Natalii mydło lub żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, podpaski lub tampony, płyn do płukania tkanin, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące (płyn do: WC, szyb, mycia podłóg, mleczko.) Dla Karolinki artykuły dziecięce np. szampon do włosów, chusteczki nawilżające. Specjalne wymagania: Dziecko uczulone jest na proszek do prania PERSIL.

 

Grupa X “Słoneczka”

Wyposażenie mieszkania: odkurzacz.

 

Grupa XI “Jeżyki”

Dla  Karolinki artykuły szkolne np. bloki, kredki, farbki, klej, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, przybory do pisania, pędzelki. Dodatkowo: Maszyna do ciastoliny.