Dnia 8 grudnia 2023r. grupa „Żabki” pojechała na długo wyczekiwaną wycieczkę do Teatru im J. Osterwy w Gorzowie Wielopolskim na spektakl pt. „Pchła Szachrajka”. Był to dla dzieci pierwszy wyjazd do teatru, wiec emocje towarzyszące wyjazdowi były ogromne.  Wyruszyliśmy z samego rana spod przedszkola. Już sama podróż autokarem, bez rodziców, była dla dzieci dużym przeżyciem i radością. Piękny teatr, scena i niezwykle kolorowe kostiumy wywarły na wszystkich niezapomniane wrażenie. Bardzo licznie zebrani widzowie z zapartym tchem śledzili przygody i psoty tytułowej Pchły Szachrajki. Była to barwna, humorystyczna opowieść o przebiegłej, zawsze eleganckiej małej pchle, która złośliwie robi psikusy innym. Podczas bajki żaden widz nie może się nudzić, gdyż pchła, co chwila wymyśla nowe psoty. Jak to w bajkach bywa opowieść kończy się dobrze – pchła przechodzi przemianę i staje się odpowiedzialną, rozsądną pchłą, obiecuje porzucić pchle figle. Aktorzy zaczarowali zebraną publiczność nie tylko wspaniałą grą, ale także efektami specjalnymi w postaci olbrzymich baniek mydlanych, kropel wody, konfetti wystrzelonymi z tub czy największej atrakcji – olbrzymich piłek, którymi dzieci bawiły się i wysoko odbijały. Sądząc po owacjach na zakończenie spektaklu, zachwycił on wszystkich małych widzów. Ogromną radość i niespodziankę sprawił dzieciom również Mikołaj i jego pomocnik, od których otrzymały słodkie upominki. Dzieci do przedszkola wróciły szczęśliwe i zadowolone, z niezapomnianymi wspomnieniami oraz uśmiechem na twarzy.

K. Gawlas