W dniu 18 grudnia 2023r. w grupie „Stokrotki” odbyła się uroczystość wigilijna. Na początku dzieci śpiewały, znane im, kolędy i pastorałki. Potem przedszkolaki zasiadły przy stołach, na których przygotowany był świąteczny obiad, czyli czerwony barszcz i pierogi ruskie. Zanim dzieci zabrały się za konsumowanie obiadu otrzymały opłatek, którym dzieliły się z rówieśnikami składając sobie świąteczne życzenia. W godzinach popołudniowych dzieci pokazały przedstawienie świąteczne swoim rodzicom, którzy byli w tym dniu zaproszeni do przedszkola. Oczywiście po występach dzieciaki wręczyły rodzicom prezenty, a same cierpliwie czekały na Mikołaja, który oczywiście przyniósł dla nich upominki. Dzieciom bardzo podobała się cała uroczystość i na pewno długo pozostanie im w pamięci.

E. Kozłowska

E. Koniecka