Jedną z przedszkolnych tradycji w przedświątecznym okresie są spotkania z rodzicami, podczas których dzieci przedstawiają Jasełka. Jest to ważny i bardzo uroczysty wieczór. Przez wiele dni wszyscy przygotowują dekoracje, stroje, dzieci uczą się swoich ról. W tym roku taki wieczór przeżyliśmy w Żabkach 19 grudnia. Był to wieczór pełen magii i wzruszeń. Dzieci wspaniale wcieliły się w powierzone im role. Jasełka przedstawiały historię narodzin Jezuska, ale ukazane w nowoczesnej formie. Na oczach rodziców toczyła się walka dobra ze złem. Narodziny małego Jezusa naprawiły zły świat, a w ostateczności dobro zwyciężyło. Dzieci z powagą i skupieniem przeżywały Jasełka, a rodzice nie kryli łez wzruszenia. Nagrodą były prezenty, które Mikołaj zostawił dzieciom i paniom pod choinką. Wigilijny wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci.

A. Stelmach